21 July 2024

Napoje proteinowe – zdrowie i wygoda

Koktajle proteinowe stanowią doskonałą alternatywę zdrowej przekąski. Wielu sportowców ceni je sobie znacznie bardziej niż batony energetyczne czy inne smakołyki. Są nie tylko smaczne, ale również i bardzo zdrowe.
Sportowcy i kulturyści muszą dbać o porządne dawki pełnowartościowego białka zawarte w codziennej diecie. Szybkim i wygodnym sposobem aplikacji białka jest spożycie koktajlu proteinowego. Popularnie zwane shake’i są wygodne i nieproblemowe. Wystarczy je szybko wymieszać, by mieć gotowy posiłek: zdrowy i sycący.
Koktajle proteinowe dostępne są w kilku wariantach. Opierają się na białkach serwatkowych, kazeinowych i sojowych. Bogata gama smaków gwarantuje, że każdy sportowiec znajdzie przysmak dla siebie. Oczywiście w koktajlach proteinowych nie jest zawarte wyłącznie białko, znajdują się w nich inne składniki odżywcze, mineralne i witaminy.
Napoje proteinowe przydają się także osobom, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Doskonale spisują się w charakterze dietetycznego, ale wartościowego posiłku.

Previous post Zdrowe kości na lata
Next post Batony energetyczne – czy zdrowe?