5 March 2024

NAJZDROWSZY OLEJ NA ŚWIECIE

Olej lniany zasłużenie doczekał się miana najzdrowszego obecnie dostępnego na świecie. Nasiona lnu są zatem prawdziwym źródłem zdrowia, z którego powinien korzystać każdy, kto dba o kondycję całego swojego organizmu. Dzięki olejowi lnianemu przyspieszeniu ulega regeneracja naskórka oraz błon śluzowych. Zdecydowanie obniża się nie tylko poziom lipidów, ale także szkodliwych cukrów we krwi.
Poziom cholesterolu Jeżeli masz podwyższony poziom cholesterolu to zaleca się, byś brał olej lniany pod postacią kapsułek. Zgodnie z najnowszymi badaniami, w ten sposób nie tylko obniżysz poziom cholesterolu, ale także zapobiegniesz rakowi prostaty.
Omega 3 Kwasy omega 3 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu – niestety, nie jesteśmy w stanie samodzielnie ich wytwarzać. Tymczasem wchodzą one w skład wszystkich komórek, a bardziej szczegółowo – tworzą one błony komórkowe. Ludzki mózg jest stworzony w aż 60% z tłuszczów. W oleju z siemienia lnianego znajduje się bardzo dużo kwasów omega 3 pozytywnie wpływających na wiele aspektów naszego zdrowia.

Previous post Czy napoje energetyczne są zdrowe?
Next post Zdrowe kości na lata