21 July 2024

Prozdrowotne suplementy żywności

Suplementy żywności o działaniu prozdrowotnym mogą składać się z takich substancji, jak: rośliny, glikozydy, steroidy, fitosterole. Mogą pozytywnie wpływać na cały organizm, szczególnie zaś na układ nerwowy (między innymi wspomagając pracę mózgu). Okazują się więc być idealne w przypadku tych osób, które borykają się z apatią, mniejszą witalnością czy stanem wyczerpania fizycznego po dużym wysiłku.
Suplementy tego rodzaju są chętnie zażywane przez sportowców. Ci najchętniej sięgają po środki, które skutecznie pobudzają proces tworzenia się masy mięśniowej. Zalicza się do nich zwłaszcza odżywki białkowe, bez których nigdy nie uda nam się wypracować ładnej rzeźby. Najbardziej popularne jest obecnie białko serwatkowe, które może być stosowane nawet przez alergików. Gorzej sprawia ma się w przypadku kazeiny, która zakazana jest dla tych osób, które uczulone są na laktozę.
Wśród panów cenione są suplementy zawierające testosteron. Sprawiają one, że nie tylko wzrasta siła mięśnie, ale poprawie ulega również popęd seksualny.

Previous post Jak zadbać o zdrowie mięśni i stawów?
Next post Czy napoje energetyczne są zdrowe?